Jako, że wachlarz moich umiejętności jest szeroki, zajmuję się również układaniem diet i dietoterapii, również pod jednostki chorobowe, stwierdzone przez lekarza - Hashimoto, zapalenia tarczycy, PCOS, insulinooporność, cukrzyca, Zespół drażliwych jelit, nietolerancje pokarmowe, celiakia, i inne. Przy obecnych już w organiźmie jednostkach chorobowych, należy przestrzegać diety, aby nie pogłębiać objawów, tylko żeby je niwelować.
Niektóre produkty spożywcze przyjmowane przy obecności przewlekłych chorób (np. W chorobach zapaleni tarczycy), mają działanie dodatkowo zapalne dla naszego organizmu. Wtedy zamiast organizm walczyć z chorobą, musi walczyć z pożywieniem i rekacjami przez niego wywołanymi, co wydłuża i pogłębia chorobę.

Jednak zbilansowana dieta nie powinna być tylko domeną osób dotkniętych już chorobą, a również takich, które chcą opóźnić procesy chorobowe, chcą żyć długo i zdrowo 🙂 Dieta powinna dostarczać nam energii, wspomagać trawienie, poprawiać koncentrację, wytrzymałość i wprawiać w dobry nastrój. Dieta to nie restrykcyjne nic nie jedzenie, tytko sposób odżywiania, a więc wszystkie produkty które jemy i pijemy w ciągu dnia.
W dzisiejszych czasach, kiedy z każdej strony otaczają nas produkty, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, w internecie jest mnóstwo sprzecznych sobie informacji, a my nie wiemy już czy ten gluten w końcu można jeść czy nie ;), warto skorzystać z pomocy specjalisty, który indywidualnie dobierze dietę, dopasowaną do upodobań i potrzeb. Zdrowy, zbilansowany plan żywieniowy, nie musi być trudny, czasochłonny w przygotowaniu, ani kosztowny, wręcz przeciwnie może być szybki, łatwy i przyjemny dla kieszeni 😉
Spersonalizowany plan żywieniowy, przygotowany przez specjalistę, pomaga w wyrównaniu niedoborów składników mineralnych i witamin, w wyeliminowaniu produktów antyodżywczych i wysokoprzetworzonych, a wprowadzeniu pokarmów odpowiednich indywidualnych potrzeb.

Chcąc uzyskać jak najlepsze i najszybsze efekty swoich ćwiczeń warto dołączyć do nich indywidualnie dobrany plan żywieniowy, który razem z treningami personalnymi przyniesie znakomite rezultaty wizualne jak i zdrowotne.